Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły - 20.03.2017 r.


20 marca 2017r. odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej klas I-III o Puchar Dyrektora Szkoły. W turnieju wzięło udział 73 uczniów – 6 zespołów dziewcząt i 6 zespołów chłopców.
Celem zawodów było propagowanie aktywności ruchowej wśród dzieci. Kształtowanie postawy „fair play” wśród uczestników turnieju, tworzenie warunków sprzyjających zorganizowanej aktywności ruchowej, zachęcanie dzieci do gry w piłkę nożną, integracja środowiska dziecięcego poprzez wspólną zabawę, rywalizację sportową.
Wyniki końcowe:
KLASY III
I miejsce- klasa III B (dziewczęta) i klasa III C (chłopcy)
II miejsc- klasa III C (dziewczęta) i klasa III B (chłopcy)
III miejsce- klasa III A (dziewczęta) i klasa III A (chłopcy)

KLASY II
I miejsce- klasa II C (dziewczęta) i klasa II A (chłopcy)
II miejsc- klasa II B (dziewczęta) i klasa III C (chłopcy)
III miejsce- klasa II A (dziewczęta) i klasa II B (chłopcy)

Klasa I rozegrała mecz kontra nauczyciele: wynik 4:1
Mecze sędziowali: pan Piotr Paszyński, pan Radosław Bzorek oraz Sławomir Kmera.
Organizatorzy turnieju – nauczyciele wychowania fizycznego pani Renata Wójcik, pani Iwona Bilska, Radosław Bzorek. Na zakończeni turnieju puchary i dyplomy uczestnikom wręczył dyrektor szkoły pan Leszek Kowalski, podziękował organizatorom i rodzicom za wspaniałą inicjatyw oraz zaangażowani w organizację turnieju.

Ks. Biskup Edward Frankowski w naszej szkole - 13.04.2017 r.

We wtorek 14.03 2017 r. naszą szkołę odwiedził gość szczególny -Jego Ekscelencja ks. Biskup Edward Frankowski w towarzystwie Proboszcza naszej Parafii ks. Dziekana Czesława Gumieniaka.
Przybyłych gości powitał dyrektor szkoły Pan Leszek Kowalski.
Następnie słowa powitania wygłosili przedstawiciele samorządu szkolnego.
Uczniowie klasy II c, pod kierunkiem ks. Marcina Czajki przedstawili krótki program artystyczny. Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez miłej i serdecznej rozmowy ks. Biskupa z uczniami. Na zakończenie wizyty ks. Biskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa, wpisał się do kroniki szkolnej i udał się na spotkanie z Radą Pedagogiczną.
Wizyta tak niezwykłego gościa była wyjątkowym wydarzeniem dla dyrekcji, nauczycieli, uczniów i pracowników naszej szkoły.

Plebiscyt "Najsympatyczniejsza dziewczynka"

"Czad i ogień" - 6 marca 2017 r.


6 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów wszystkich klas z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. w związku z ogólnopolska akcją „Czad i ogień. Obudź czujność”. Pogadanka dotyczyła zagadnień związanych z zagrożeniami, jakie niosą ze sobą pożary budynków, oraz cichy zabójca, jaki jest tlenek węgla potocznie zwany „czadem”. Uczniowie dowiedzieli się jak uniknąć zatrucia tlenkiem węgla, jak prawidłowo obsługiwać sprzęt gaśniczy, na jakie elementy zwrócić uwagę podczas ewakuacji.

Konkurs Pięknego CzytaniaDnia 27.02 2017 r. w klasie IIc odbył się Konkurs Pięknego Czytania.
Głównym celem konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności i porównanie ich z umiejętnościami innych oraz uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.
W konkursie brali udział wszyscy uczniowie klasy IIc, którzy wcześniej przygotowali wybrane przez siebie teksty.
Uczniów oceniała komisja składająca się z trzech osób - p. E. Słapek, p. M. Szczygieł,
p. R. Saracen.

Podczas czytania oceniano płynność, wyrazistość intonację i poprawność czytanego tekstu. Dla uatrakcyjnienia konkursu dzieci występowały w przygotowanym okienku telewizyjnym.
Komisja wyłoniła zwycięzców.
I miejsce - Jakub Grdeń, Dominika Chlebna
II miejsce - Piotr Pięta, Zuzanna Tkaczyk
III miejsce - Kinga Chmielewska, Zuzanna Misiek , Alan Zwierzyński

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Dzień Babci i Dziadka - 2017 r.


Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.
Dnia 20.01.2017 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny, który przygotowały klasy drugie pod kierunkiem swoich wychowawczyń, pani: Ewy Pernak, Doroty Lubaszewskiej, Ewy Słapek i Marty Szczygieł. Popisy aktorskie uczniów zapewniły przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne oraz recytatorskie. Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani laurkami i prezencikami oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów klas drugich.
Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Zróbmy Pokój

Nasza szkoła od trzech lat współpracuje z Polską Akcją Humanitarną - uzyskuje dofinansowanie dla 10 dzieci z programu „Pajacyk” oraz włącza się w organizowane przez PAH kampanie edukacyjne. W listopadzie szkoła dołączyła do kampanii „Zróbmy Pokój”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach wychowawczych o tematyce humanitarnej, promujących tolerancję, empatię i szacunek dla drugiego człowieka.
Dzieci z klas I- III przygotowały plakaty promujące pokój na świecie, uczniowie klas IV - VI wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Człowiek nie żyje dla siebie, lecz dla innych – komu możemy pomóc?”.
Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę pieniężną na cel utworzenia biblioteczki dla dzieci w Sudanie Południowym. W dniu 14 grudnia w klasach III zostały zorganizowane Pokojowe Zawody Sportowe. Dzieci miały okazję poczuć się reprezentantami i reprezentantkami krajów globalnego Południa. Uczestniczyły w 14 konkurencjach i zabawach sportowych – np. dmuchaniu balonów na czas, kreowaniu mody z papieru toaletowego, piciu mleka przez rurkę, skokach przez skakankę, trafiania lotką do celu, kozłowaniem piłki w miejscu, przeciąganiem się w parach, dmuchaniem piórek nad głową, prowadzeniem reanimacji na fantomie, układaniem poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Sport, zwłaszcza dyscypliny drużynowe, okazały się świetnym pretekstem do nauki wspólnego wypracowywania reguł gry, postępowania fair play oraz promowania współpracy i doceniania różnych pomysłów na wzmocnienie zespołu. Atmosfera dobrej zabawy sprzyjała też zacieśnianiu więzi i budowania dobrych relacji między uczestnikami i uczestniczkami wydarzenia.

Jasełka 2016 r.

Boże Narodzenie, to święto pełne uroku. W jego nastrój społeczność szkolną wprowadziło przedstawienie jasełkowe pt. „Jeden dzień w roku” przygotowane przez uczniów klas IIc, IVa, IVb i VIa pod opieką p. Edwarda Sitarskiego, p. Jolanty Peć – Stoczkiewicz, p. Danuty Paluch, p. Julity Witkowskiej, p. Ewy Słapek oraz p. Marty Szczygieł. Niezwykłą dekorację przygotowała p. Zofia Kapciak.
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ćmielowie pan Leszek Kowalski oraz wicedyrektor szkoły p. Jolanta Pięcińska życzyli wiele radości wszystkim zebranym uczniom, nauczycielom i przybyłym na jasełka rodzicom.
Co roku spotykamy się przy wigilijnym stole, by śpiewać ulubione kolędy, łamać się opłatkiem i składać sobie serdeczne życzenia. Atmosferę świąt Bożego Narodzenia przenosimy tu, w szkolne mury.

Człowiek nie żyje dla siebie, lecz dla innych- komu możemy pomóc?

Od 7 do 30 listopada w naszej szkole trwał konkurs plastyczny dla uczniów klas IV – VI pod hasłem: „Człowiek nie żyje dla siebie, lecz dla innych – komu możemy pomóc?”. Polegał na przygotowaniu plakatu uświadamiającego potrzebę niesienia pomocy innym ludziom – zwłaszcza starszym, chorym, niepełnosprawnym, pokrzywdzonym, ubogim. Plakat zawierał hasło – postulat uczniów zachęcający innych do okazywania empatii i szacunku osobom starszym, dorosłym, rówieśnikom. Technika wykonywanych plakatów była dowolna. Przy ocenie prac plastycznych były brane pod uwagę zarówno zdolności manualne, estetyka pracy jak i treść pracy.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce Wiktoria Szafraniec – uczennica klasy VI „a”
II miejsce Martyna Beczek – uczennica klasy IV „a”
III miejsce Anna Stępniewska – uczennica klasy VI „b”

Konkurs zorganizowany został przez Samorząd Uczniowski oraz pedagoga szkolnego.

Drugie śniadanie w klasie VI b


9 grudnia 2016 roku na zajęciach z wychowawcą uczniowie klasy VIb z wychowawczynią Renatą Wójcik wspólnie spędzili piątkowy poranek przygotowując drugie śniadanie. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom jak ważne w żywieniu jest drugie śniadanie i zbilansowana dieta. Wychowawczyni zwróciła uwagę dzieci na rolę owoców i warzyw w spożywanych posiłkach. Wspólne śniadanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. Każde z dzieci z dużą przyjemnościom i zainteresowaniem przygotowało smaczny i zdrowy posiłek.

Czytamy bajki - 25 listopada 2016 r.5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To wyjątkowe święto obchodzi się z okazji urodzin filmowego twórcy bajek Walta Disneya. W nawiązaniu do tego wydarzenia dnia 24 listopada 2016 r. w szkole członkowie Koła Miłośników Kultury i Języka Polskiego pod opieką nauczycielki – bibliotekarki p. Renaty Saracen i nauczycielki języka polskiego p. Danuty Paluch, ubrani w bajkowe stroje prezentowali m.in. postacie Gęsiareczki z baśni braci Grimm, Małej Syrenki z serii bajek Disneya oraz Kota, którego nie było Ewy Mirkowskiej.
Wiktoria Rusinowicz, Wiktoria Przeradzka i Wiktoria Szafraniec odwiedzały uczniów klas I – III i czytały im bajki i baśnie wprowadzając jednocześnie w czarodziejski, magiczny świat. Zachęcały tym samym do wypożyczania i czytania książek z biblioteki szkolnej. Ta wyjątkowa prezentacja przypadła do gustu młodszym kolegom
i koleżankom.

Świętokrzyski Dzień Badmintona - Ćmielów 2016

25 listopada 2016 roku w szkole odbył się Świętokrzyski Dzień Badmintona. Projekt Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty oraz Świętokrzyskiego Związku Badmintona, który miał na celu promowanie aktywności fizycznej wśród uczniów, propagowanie wybranych sportów oraz wspieranie szkół w zakresie kultury fizycznej. Impreza została przeprowadzona w formie „Warsztatów dla uczniów, nauczycieli, rodziców klas I-III”. W projekcie wzięli udział uczniowie klas I-III, nauczyciele oraz rodzice. Szkołę w rozgrywkach reprezentował dyrektor Leszek Kowalski. Warsztaty prowadzili uczniowie klas VI. Uczestnicy w czasie imprezy rozegrali mecze z dyrektorem szkoły Leszkiem Kowalskim, nauczycielem wychowania fizycznego Renatą Wójcik oraz rodzicami: Pękalską Agnieszką, Moroń Agnieszką, Ciecieląg Edytą, Chlewicką Małgorzatą, Chodakowskim Rafałem. W czasie warsztatów uczniowie poznali historię oraz podstawowe zasady gry badmintona. Uczniowie brali udział w zabawach przygotowujących do gry w badmintona. Imprezę przygotowała i przeprowadziła Renata Wójcik .

Olimpiada Liturgiczna w naszej szkole - 2016 r.

23 listopada na godz. 8.30 zjechali się uczestnicy olimpiady z całego dekanatu ożarowskiego do naszej szkoły. Temat konkursu brzmiał: „Słudzy Miłosierdzia – misja osób konsekrowanych w diecezji sandomierskiej widziana oczyma dzieci i młodzieży”. Przywitał nas serdecznie Pan Dyrektor i po krótkiej modlitwie rozpoczęliśmy zmagania liturgiczne.

Zwycięzcami zostali: gimnazjum – I. Karol Kozakiewicz z Ożarowa, II. Michał Tracz z Ożarowa, III. Dominika Kieloch z Ćmielowa; szkoła podstawowa – I. Nikola Bukała z Ćmielowa, II. Joanna Cielecka z Ćmielowa, III. Marcelina Pietruszka z Brzóstowej.

Bardzo się cieszymy, że dwie uczennice z naszej szkoły okazały się najlepsze w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w etapie diecezjalnym w Sandomierzu.
Ks. Marcin Czajka

Uroczystość nadania nowego imienia szkole - 21 października 2016 r.


Nadanie imienia to niezwykłe wydarzenie w życiu szkoły. W dniu 21 października 2016 r. społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ćmielowie uroczyście otrzymała imię Krzysztofa Szydłowieckiego i przyjęła nowy sztandar.
Podniosłe obchody tego wyjątkowego święta szkoły rozpoczęła msza święta
w kościele parafialnym w Ćmielowie. Nabożeństwo poprowadził i homilię wygłosił Ksiądz Dziekan, Proboszcz Parafii Czesław Gumieniak.

Poczet sztandarowy Rodziców zgodnie z ceremoniałem i obowiązującą procedurą przekazał sztandar na ręce dyrektora pana Leszka Kowalskiego, od którego przejął go poczet sztandarowy uczniów. Uczniowie z honorem złożyli uroczystą przysięgę.
W tym dniu także w poczet szkolnej braci zostali przyjęci pierwszoklasiści, którzy z wielkim przejęciem wypowiedzieli słowo – Ślubujemy. Dyrektor szkoły dokonał pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie przyjmując pierwszoklasistów do braci uczniowskiej. Uczniowie otrzymali upominki od zaproszonych gości.
Ważnym elementem uroczystości było poświęcenie tablicy pamiątkowej usytuowanej w hu szkoły, której fundatorami są Państwo Ewa i Sławomir Górowie. Poświęcenia dokonał Ksiądz Dziekan Czesław Gumieniak.
Część artystyczną nawiązującą do czasów złotego wieku w historii Polski przygotowali uczniowie klas Ia, IVb, Va, Vb, VIa, VIb pod opieką p. Teresy Wiktorowicz, p. Julity Witkowskiej i p. Danuty Paluch. Scenografię, strojami z czasów epoki renesansu, uświetnił pan Szymon Kasak.
Zebrani obejrzeli także prezentację multimedialną przygotowaną przez p. Monikę Miklewicz przedstawiającą sylwetkę nowego patrona Krzysztofa Szydłowieckiego oraz obrazującą historię szkoły i miasta Ćmielowa.
Podczas uroczystości wypowiedziano wiele ciepłych, serdecznych słów i życzeń.
Wszyscy goście mogli wpisywać się do Księgi Pamiątkowej.
Dyrekcja szkoły składa podziękowania wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu uroczystości.

Zaproszenie na akademię z okazji nadania imienia szkole

Wygenerowano w sekund: 0.33
180,110 unikalne wizyty