91 rocznica odzyskania niepodległości - przez Polskę

„Dzisiaj wielka jest rocznica 11 listopada! Tym, co zmarli za Ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa…” – tak brzmiały słowa wiersza recytowanego podczas akademii prezentowanej z okazji 91 rocznicy odzyskania niepodległości w szkole. Uczniowie klas V i VI pod kierunkiem p. Marii Bykowskiej, p. Julity Witkowskiej i p. Moniki Miklewicz przygotowali ciekawy program artystyczny, który w wielkim skupieniu i ze szczególną uwagą był oglądany przez społeczność szkolną.

Po przedstawieniu Dyrektor Szkoły p. Leszek Kowalski zachęcił uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w uroczystych miejskich obchodach Święta Niepodległości w dniu 11 listopada br. i przedstawił program uroczystości.

Ślubowanie klas pierwszych - 6 listopada 2009 r.

Pasowanie na ucznia to miła i niewątpliwie ważna uroczystość w życiu każdego pierwszoklasisty. W dniu 6 listopada bieżącego roku pierwszaki wstąpiły w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Nalazła w Ćmielowie.

Dzieci zaprezentowały swoje talenty aktorskie w części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyń p. Doroty Lubaszewskiej i p. Ewy Pernak i złożyły uroczystą przysięgę, że wzorowo będą wypełniać obowiązki ucznia.
Pan dyrektor Leszek Kowalski życzył pierwszoklasistom, aby pobyt w szkole oraz zdobywane nowej wiedzy niosło ze sobą wiele radości. Rodzicom pogratulował i życzył dalszych sukcesów wychowawczych.

W tym uroczystym dniu swą obecnością uświetnili akademię Burmistrz Ćmielowa p. Jan Kuśmierz, ks. kanonik Władysław Stański, Inspektor Oświaty p. Tomasz Neyman, prezes NSZZ „Solidarność” p. Dariusz Urbański, dyrektor Gimnazjum w Ćmielowie p. Izabela Praga, oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Dorota Pękalska i zastępca p. Paweł Kolasa. Burmistrz podarował dzieciom pamiątkowe długopisy, zaś inspektor wręczył im opaski odblaskowe. W swej wypowiedzi burmistrz zwrócił szczególną uwagę na serdeczną atmosferę panującą wśród społeczności szkolnej i na wytrwałość w pracy. Przypomniał, że razem z pierwszoklasistami „rośnie” przy szkole hala sportowa na europejską miarę – ważne w gminie budowlane przedsięwzięcie.

Rodzice dołożyli wszelkich starań, aby ten dzień na długo pozostał w pamięci wszystkich dzieci.

Dzień Edukacji Narodowej - 2009 r.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto branżowe oświaty i szkolnictwa wyższego obchodzone 14 października, w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku. Popularnie zwane jest Dniem Nauczyciela.


Nauczyciele, to ludzie świadomie kierujący systemem edukacji. W liście z okazji Dnia Edukacji Narodowej minister Katarzyna Hall podkreśla znaczenie i rolę współczesnego nauczyciela: „Zawód, który wybraliście, wymaga wielkiej odpowiedzialności i życiowej mądrości. Pod Waszą opiekę trafiają pokolenia młodych Polaków, którzy z czasem przejmą odpowiedzialność za losy kraju. Otwieracie ich umysły nie tylko na wiedzę, ale też na świat wartości. Ze względu na wyjątkowy charakter Waszego zawodu macie wpływ na to, jaką drogą podążą w przyszłości Wasi wychowankowie, jakimi ludźmi się staną, jak odnajdą się w społeczeństwie, jak pokierują w przyszłości losami Polski.”

Nasi nauczyciele zostali uhonorowani wieloma nagrodami. Najważniejsze odznaczenie otrzymali pan dyrektor Leszek Kowalski i pani Renata Wójcik medal Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Burmistrza Ćmielowa pani wicedyrektor Jolanta Pięcińska i pani Maria Bykowska.

Uroczystą akademię z okazji dnia Edukacji Narodowej przygotowali uczniowie klas V i VI pod opieką pani Julity Witkowskiej i pani Danuty Paluch.

Bezpieczny przejazd "Zatrzymaj się i żyj" - 10 września 2009 r.

W dniu 10.09.2009r. w szkole zorganizowano w ramach akcji Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj” spotkanie z uczniami. Miało ono na celu podniesienie świadomości zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych, kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych.

Akcja zorganizowana została przez Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku Kamiennej a jej organizatorem na terenie szkoły była Sekcja Eksploatacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, której przedstawicielem jest pan Andrzej Chmielewski. Prelegenci pan Piotr Sukiennik oraz pan Paweł Nurzyński uświadamiali uczniom zagrożenia wynikające z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych, zwracali szczególną uwagę na bezwzględną konieczność zatrzymywania się przed każdym przejazdem przez wszystkich użytkowników dróg.

Dyrekcja szkoły i cała społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania dyrektorowi Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku Kamiennej za objęcie akcją szkoły.

Tablica interaktywnaPani Agnieszka Biel-Żak ufundowała dla szkoły tablicę interaktywną oraz za sfinansowała szkolenie dotyczące jej wykorzystywania jej w pracy dydaktycznej dla 10 nauczycieli.

Rozumiejąc potrzeby współczesnej szkoły przyczyniła się swym darem do wzbogacenia placówki o nowoczesny sprzęt, a wykorzystanie go zapewni uczniom szersze możliwości rozwoju intelektualnego.W Ćmielowie powstanie hala sportowa

W Szkole Podstawowej Nr 1 w Ćmielowie uroczyście został podpisany akt erekcji pod odbudowę hali gimnastycznej z zapleczem i łącznikiem na terenie Szkoły Podstawowej .
Podpisy na dokumencie złożyli m.in. członek zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Gos, doradca ekonomiczny marszałka województwa Zdzisław Wojciechowski, burmistrz Miasta i Gminy Ćmielów Jan Kuśmierz, wiceprezes ostrowieckiego Kombinatu Budowlanego Tomasz Marcinowski, dyrektor szkoły Leszek Kowalski i wszyscy pracownicy szkoły.
Po podpisaniu aktu erekcyjnego wszyscy udali się na plac budowy, który został poświęcony przez proboszcza miejscowej paraf ks. Władysława Stańskiego. W miejscu w którym do przyszłego roku ma stanąć hala, burmistrz Jan Kuśmierz wraz towarzyszącym mu przedstawicielami władz wojewódzkich oraz Kombinatu Budowlanego i szkoły dokonali wkopania pierwszej symbolicznej łopaty.

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013. Projekt zakłada budowę hali gimnastycznej o pełnowymiarowej płycie boiska do gry w piłkę ręczną (20x 40). W nowo budowanym obiekcie będą znajdować się także siłownia, sala ćwiczeń korekcyjnych, magazyny, przebieralnie oraz kompleks pomieszczeń sanitarnych.

Planowany termin oddania do użytku nowego obiektu to 30.09.2010 r.

Spotkanie z wędkarstwem - 1 czerwca 2009 r.Z okazji Dnia Dziecka Koło Nr 11 Polskiego Związku Wędkarskiego w Ćmielowie
zorganizowało dla dzieci ze szkół, spotkanie na zbiorniku Topiołki. Uczestniczyło 61 dzieci, Burmistrzowie, Dyrektorzy szkół, Inspektor Oświaty oraz nauczyciele.

Impreza nie zawierała elementów współzawodnictwa, a polegała na pokazach sprzętu wędkarskiego, zanęt i przynęt, ubiorów wędkarskich i sposobów wędkowania.
Dzieciom umożliwiono samodzielność wędkowania, a niektórzy złowili nawet rybę.

Uczestnikom wręczono słodycze, napoje, książki „Na ryby” oraz pamiątkowe plakietki.
Wszyscy dziękują Kołu wędkarskiemu za zorganizowanie wspaniałej imprezy.

Wycieczka po ziemi świętokrzyskiej- 14 maja 2009 r.

W dniu 14 maja 2009 r. uczniowie klas IV byli na bardzo ciekawej wycieczce po ziemi świętokrzyskiej. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, ruiny zamku w Chęcinach, gdzie uczniowie strzelali z łuku i przymierzali zbroje, domu Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku oraz oglądanie najstarszego dębu w Polsce "Bartka".

Cała Polska biega - 8 maja 2009 r.

W dniu 8 maja w Ćmielowie propagowano akcję "Polska biega" z udziałem słynnego medalisty Roberta Korzeniowskiego.
Biegaczy dopingowały dziewczęta z zespołu tanecznego klasy V b pod opieką pani Renaty Wójcik. Zwyciężcy biegu Ceramika, który odbył się 3 maja 2009 r. Robert Korzeniowski wręczył medale - Karolina Węgłowska, Damian Grębowiec i Dawid Grębowiec. Po uroczystości mistrz fotografował się z uczniami i rozdawał autografy.

Ogólnopolski Konkurs Sezam - 2009 r.

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO SEZAM PRZYGOTOWANY PRZEZ SZKOLNĄ AKADEMIĘ WIEDZY

W konkursie z MATEMATYKI wzięło udział 29 uczniów naszej szkoły, w tym 13 z klas IV, 12 z klas V i 3 uczniów z klas VI.
Najlepszym matematykiem okazał się Paweł Kuchniak z klasy IV A, który otrzymał dyplom laureata i nagrodę książkową za zajęcie 5 miejsca w kategorii klas IV szkoły podstawowej.

W konkursie z PRZYRODY wzięło udział 10 uczniów z klas IV, aż 23 z klas V i 16 uczniów z klas VI. Dyplomy wyróżnienia otrzymali: dwóch uczniów z klasy IV A Szczepan Klechowski – 6 miejsce i Paweł Kuchniak – 10 miejsce oraz czterech uczniów z klas V: Krzysztof Skórski – 13 miejsce, Karolina Bochniak- 14 miejsce, Mateusz Frączek – 14 miejsce, Daniel Pękalski – 15 miejsce.

I miejsce w konkursie na logo Certyfikatu UKE - 14 luty 2009 r.

Ogólnopolski konkurs dla najmłodszych użytkowników usług telekomunikacyjnych na stworzenie znaków graficznych dla certyfikatów bezpiecznych usług w sieci został rozstrzygnięty. Zwycięzcą konkursu w kategorii „Bezpieczny Internet” został uczeń SP Nr 1 w Ćmielowie – Sylwester Głąb.
W dniu 14 lutego 2009 r. w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Było przygotowane wiele atrakcji, między innymi przedstawienie teatralne, konkursy ze znajomości posługiwania się Internetem, zwiedzanie Urzędu Komunikacji Elektronicznej i wystawy prac wyróżnionych. Szczególnym elementem programu był występ rodziców dzieci nagrodzonych w przedstawieniu o Czerwonym Kapturku zorganizowanym pod kierunkiem aktorów warszawskiego teatru Odyseja.
Konkurs na logo został zorganizowany przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej we współpracy z portalem Sieciaki.pl oraz Fundacją Kidprotect.pl. Do Urzędu Komunikacji Elektronicznej listownie oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej sieciaków.pl wpłynęło blisko 1200 prac, w tym z 71 placówek oświatowych. Prace były oceniane przez jury konkursu pod kątem wykorzystania ich jako logo Certyfikatu, jak również wiedzy dotyczącej bezpiecznego korzystania z usług telekomunikacyjnych przez dzieci i młodzież.

Jasełka - 2008 r.Boże Narodzenie, to święto pełne uroku. W jego nastrój społeczność szkolną wprowadziło przedstawienie jasełkowe pt. „Przy żłóbku Pana w Betlejemie zbieramy się co roku…” przygotowane przez uczniów klasy Vb SP Nr 1 oraz uczniów Gimnazjum w Ćmielowie pod opieką księdza Jerzego Skiminy oraz siostry Mirony Żuk.
Dyrektorzy obu szkół życzyli wiele radości wszystkim zebranym uczniom, nauczycielom i przybyłym na jasełka rodzicom.

II miejsce w konkursie czerwonokrzyskim- 24 listopada 2008 r.

Zarząd Rejonowy PCK oraz Grupa Społeczna Instruktorów Młodzieżowych z terenu powiatu ostrowieckiego zorganizowała w dniu 24 listopada 2008 roku Kabareton Czerwonokrzyski.

Impreza miała na celu: aktywizację środowisk dziecięcych i młodzieżowych a w szczególności Szkolnych Kół PCK oraz podopiecznych świetlic środowiskowych, zintegrowanie młodzieży czerwonokrzyskiej, promocję kampanii
„Uśmiechnij się z PCK” oraz „promocję śmiechu” jako formy walki ze stresem.


Uczennice klasy VIa pracujące w Szkolnym Kole PCK pod opieką pani Renaty Wójcik oraz należące do Koła Miłośników Kultury i Języka Polskiego, którego opiekunami są pani Danuta Paluch oraz pani Renata Saracen przygotowały program artystyczny oparty na repertuarze Grupy MoCarta. Dziewczęta w składzie:Agnieszka Kędra, Estera Cybulska, Kamila Rogala, Ksenia Sałapa, Klaudia Szczygieł, Justyna Krzak oraz Ilona Przygoda wystąpiły ze scenkami pod tytułem „Gitary” i „Smyki”. Zespół zdobył II miejsce w kategorii szkół podstawowych.
Kabareton przypadł do gustu dzieciom i był okazją do spędzenia czasu w miłej i przyjaznej atmosferze.

90 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

90 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum w Ćmielowie uczcili uroczystą akademią, którą przygotowali wspólnie z nauczycielami: panią Julitą Witkowską, panią Danutą Paluch, panią Renatą Saracen, panią Justyną Bzorek oraz panem Dariuszem Kapsiakiem.
Społeczność szkolna mogła sobie przypomnieć, że wykreślenie Polski z map Europy i świata nie oznaczało unicestwienia narodu polskiego, który potrafił się zjednoczyć i walczyć o dobro ojczyzny nie tylko czynem zbrojnym, ale i dbałością o dorobek kultury i ojczysty język. Podczas uroczystości odśpiewano „Rotę” do słów Marii Konopnickiej i muzyki Feliksa Nowowiejskiego.
Dyrektor szkoły pan Leszek Kowalski przypomniał wszystkim o obchodach Święta Niepodległości w dniu 11 listopada bieżącego roku i o wzięciu w nich udziału. Krótko przedstawił program obchodów święta i zachęcił do uczestnictwa.

Ślubowanie pierwszoklasistów - 7 listopada 2008 r.

W dniu 7 listopada 2008 roku uczniowie klas I, złożyli uroczyste ślubowanie. Tym samym zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Dyrektor szkoły pan Leszek Kowalski ciepło powitał pierwszoklasistów. Mottem na ich drodze edukacyjnej uczynił słowa Heraklita z Efezu: „Wiedza jest słońcem dla tych, którzy ją posiadają”.
Świadkami tej uroczystości byli zaproszeni goście: Burmistrz Ćmielowa pan Jan Kuśmierz, prezes ZNP pan Alfred Dziewirz, dyrektor gimnazjum pani Izabela Praga, wicedyrektor szkoły pani Jolanta Pięcińska, radna powiatu pani Agnieszka Biel-Żak, radny gminy Ćmielów pan Paweł Kolasa, przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Pękalska, rodzice, nauczyciele i zgromadzeni uczniowie.
Pasowania na ucznia dokonał dyrektor szkoły pan Leszek Kowalski.
Uroczystą akademię przygotowały wychowawczynie klas I pani Agnieszka Wójcik i pani Jolanta Kozak. Tradycją stało się wręczanie pierwszakom upominków ufundowanych przez burmistrza Ćmielowa pana Jana Kuśmierza. Aby uczniowie bezpiecznie docierali do szkoły, wręczono im opaski odblaskowe.
Wygenerowano w sekund: 0.18
180,109 unikalne wizyty